Гідрометричні спостереження на меліорованих землях

    Гідрометричні спостереження на меліорованих землях

 Пулинського МУВГ включають спостереження за

 рівнями ґрунтових вод та проведення замірів рівнів і витрат

 води на водомірних постах.

Спостереження за рівнями ґрунтових вод на осушувальній мережі

Для вивчення впливу осушувальних каналів на прилеглу територію влаштовують гідромеліоративні створи. Кожен гідромеліоративний створ має паспорт, в якому  вказують місцезнаходження створу, порядковий номер, дата його організації, довжина, прив’язка до реперів та їх відмітки. До паспорту прикладається план-схема розташування створу та продольний профіль з нанесенням свердловин, каналів та реперів.

Спостереження за рівнями ґрунтових вод у вегетаційний період (з березня по вересень) проводять 6 раз в місяць, кожного 5,10,15,20,25 та 30 числа, а в зимовий період 3 рази в місяць, кожного 10,20,30 числа. Після накопичення матеріалів спостережень за рівнями ґрунтових вод за декілька років робляться висновки про ефективність дії осушувальної мережі та окремих каналів.

В управлінні налічується 160 спостережних свердловин. За 2017 рік проведено 9120 замірів.

Спостереження на водомірних постах

    В Пулинському МУВГ облаштовано 19 водомірних постів у т.ч. 1 у поточному році. Із них 14 водомірних постів знаходяться на осушувальній мережі, 5 на водоймах та річках.

    Кожен водомірний пост має паспорт. Він є основним документом, у якому фіксуються усі відомості про пост: дата встановлення, строки спостережень, відмітки реперів, прилади та пристрої посту та всі зміни, які відбуваються в обладнанні.

Спостереження за зміною рівнів води на водомірних постах ведуться щодня один раз на добу, зимою один раз у 5 днів, а під час паводків 2-3 рази на добу.

У 2017 році було проведено замірів: на гідропостах - 1053; на свердловинах - 9120. Відібрано проб грунту на вологість - 405. Проведено ремонт 18 діючих гідропостів.

Ці спостереження ведуться в Пулинському МУВГ на рейкових постах та фіксованому руслі.